Florencja Dolomity Jezioro Como Mediolan Wenecja Wybrzeże Ligurii Cinqueterre Piza San Gimignano Siena Vinci Rimini Asyż Rzym Cerveteri Gargano Wezuwiusz Półwysep i miasto Amalfi Pompeje Ravello Neapol Paestum Cefalu Etna Alberobello
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie / 586 zdjęć
filmy / video
 
publikacje / publications
"Pięć ziem - Cinqueterre"
"Narciarska karuzela - Dolomity"
"Asyż - Miasto Św. Franciszka" - Włochy
 
WŁOCHY
 

 
Włochy są europejskim krajem położonym na słynnym przypominającym „ buta” półwyspie Apenińskim. Kraj ten znajduje się na samym południu Europy i z trzech stron oblewany jest przez morza: Śródziemne, Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie oraz Adriatyckie. Granica lądowa państwa włoskiego wynosi 1932,2 km z kolei długość wybrzeża 7600 km. Włochy sąsiadują z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią a wewnątrz terytorium znajdują się dwa niewielkie państwa, jakimi są San Marino oraz nazywany „państwem-miastem” Watykan. Włochy są krajem wybitnie górzystym, gdyż na północy (granica z Austrią) rozpościerają się Alpy a przez całą długość półwyspu biegną Apeniny. W północno-wschodniej części kraju znajduje się Nizina Padańska, która jednocześnie jest najbardziej równinnym wręcz płaskim obszarem Włoch. Ostatnią, ale jakże charakterystyczną cechą tego państwa jest występowanie czynnych wulkanów, wśród których na uwagę zasługuje osławiona Etna, Wezuwiusz czy Stromboli.

Gdy słyszymy ”Italia” najczęściej stają nam przed oczyma weneckie gondole, rzymskie Koloseum, czy krzywa wieża w Pizie… na policzkach czujemy morską bryzę, a podniebienie rozkosznie smakuje południowych win.. Wielu - nie bez powodu - Włochy kojarzą się również z dobrą zabawą i świetną kuchnią. Niezależnie czy i ile razy byłeś już we Włoszech, wakacje spędzone na południu Europy to niezapomniane doświadczenie - zarówno dla weteranów podróży, zapalonych miłośników historii, jak i amatorów śródziemnomorskich uciech i zabaw.