Bicaz / przełęcz Sighisoara Humor Voronet Sucevita Brasov Bran Rasnov Monastyr Moldovita Barsana Wesply cmentarz - Sapanta Na trasie Trasa Transforgalska
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie /  244 zdjęć
 
filmy / video
 
 
 
RUMUNIA
 

 
Rumunia państwo w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z Węgrami i Serbią na zachodzie, Bułgarią na południu wzdłuż Dunaju, oraz Ukrainą i Mołdawią na północy. Kraj ma także dostęp do Morza Czarnego. Stolicą oraz największym miastem Rumunii jest Bukareszt.

Miejsc, które należy zobaczyć w Rumunii, jest bez liku. Najbardziej interesujące to Transylwania i Bukowina, ale Dobrudża z deltą Dunaju również stanowi nie lada atrakcję. Planując podróż na dwa-trzy tygodnie trzeba odwiedzić przynajmniej niektóre z siedmiogrodzkich miast ( Sybin, Braszów, Sighişoara) oraz chłopskie zamki i warowne kościoły w ich pobliżu. Nie można pominąć malowanych monastyrów Bukowiny, warto też znaleźć czas na wycieczkę do jednej z licznych jaskiń, kąpiel w Morzu Czarnym i zwiedzenie starożytnych ruin w Histrii czy Adamclisi. Bukareszt nie jest zbyt dużą atrakcją turystyczną (szczególnie dla tych, którzy nie przepadają za miejskimi molochami), lecz z pewnością warto poświęcić mu dzień lub dwa (wraz z okolicami).