Alsfeld Berlin Poczdam Saska Szwajcaria Kolonia Przełom Mozeli Trewir Akwizgran Monachium Ettal Zamki Ludwika Bawarskiego Wuppertal
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie /  229 zdjęć
filmy / video
 
 
 
 
NIEMCY
 

 
Niemcy (Republika Federalna Niemiec), RFN; państwo federacyjne położone w Europie, będące członkiem Unii Europejskiej, G8, ONZ oraz NATO. Stolicą Niemiec jest Berlin (przed połączeniem z NRD było nią Bonn, obecnie noszące tytuł miasta federalnego). Językiem oficjalnym jest język niemiecki. Niemcy leżą między Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy, Alpami na południu, rzeką Ren na zachodzie i Odrą na wschodzie. Graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, a na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią.

Niemcy to przede wszystkim piękne krajobrazy i wspaniałe zabytki. Warto jednak pamiętać o innych typach rozrywki, jakie proponuje nam ten rozległy, zróżnicowany kraj. Jego północne wybrzeża umożliwiają nam plażowanie i uprawianie różnego rodzaju sportów wodnych, alpejskie południe z kolei, czeka na miłośników nart i snowboardu. Można tu także z równym zapałem uprawiać tzw. Kneipenkultur, czyli kulturę barową, a także wziąć udział w najpopularniejszych niemieckich świętach ulicznych, takich jak: Oktoberfest – święto piwa czy Weihnachtsmarkt – bożonarodzeniowy szał zakupów. Najbardziej popularnymi regionami docelowymi są Bawaria, a następnie Nadrenia Północna-Westfalia. Najczęściej odwiedzanym miastem jest Berlin, który plasuje się przed Monachium.