Valetta L-Gharb Ta Piu Xwejni - Solanki Ggantija Xewkija Klift Ta Cenc Azure Window Na promie Blue Lagoon Xemxija Popeye's Village Bolden Bay Mosta Ta Quali Rabat Mdina Klify Dingli Blue Grotto Birzebbuga St Peter's Pool Marsaxlokk Vittoriosa Valetta rejs
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie /  445 zdjęć
 
filmy / video
 
 
 
MALTA
 

 

Malta, Republika Malty (Repubblika ta’ Malta, Republic of Malta) – państwo wyspiarskie położone w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym, na południe od włoskiej Sycylii. Jest najdalej na południe wysuniętym państwem Europy. Leży bardziej na południe niż niektóre miasta północnej Afryki np. stolicy Tunezji – Tunis czy stolicy Algierii – Algier.

W skład archipelagu Wysp Maltańskich wchodzą wyspy: Malta, Gozo, Camino, Caminotto, Wyspa Św. Pawła i Filfla, będące wierzchołkami wapiennego masywu, pełnego głębokich zatok i dolin.

Śródziemnomorska Malta to jedno z tych miejsc, których polscy turyści jeszcze nie zdążyli odkryć na masową skalę. Może dlatego, że plaże są tu raczej skaliste, a oferty wycieczek z biur podróży niezbyt liczne. Malta jest jak piękna kobieta, którą nie wszyscy widzą, bo nie stoi w pierwszym rzędzie. Ale gdy już się ją dostrzeże, nie można oderwać oczu. Na Malcie jest wszystko, czego wakacyjna dusza potrzebuje: słońce i błękitna woda, niezwykle dzieła natury, bogate życie nocne i lokalne wino oraz wspaniałe miasta i świątynie pamiętające tysiące lat historii tej maleńkiej wyspy.