Amboseli National Park Kibo Amboseli National Park Wioska Masajska Na trasie Na trasie Tsavo West National Park Na trasie Mombasa Diani Beach Stilts Tree Houses Wyspa Wasini Taita Hills Game Lodge
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie / 382 zdjęcia
 
filmy / video
 
 
 
 
KENIA
 

Kenia (Kenya, Republika Kenii, ang. Republic of Kenya, sua. Jamhuri ya Kenya) – państwo we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Państwo graniczy od północy z Somalią, Etiopią i Sudanem Południowym, od zachodu z Ugandą, a od południa z Tanzanią. Stolicą Kenii jest Nairobi. Kenia jest krajem położonym we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Jest to jeden z 15 krajów i terytoriów, przez które przebiega równik.

Kenia to prawdziwy raj dla miłośników egzotycznej przygody. Możesz spędzić urlop nad oceanem, nurkować w pobliżu raf koralowych lub wybrać się z kamerą na safari. Potęgę afrykańskiej przyrody najłatwiej poczuć w parkach narodowych i rezerwatach Kenii. W Amboseli największe wrażenie robi widok dzikich zwierząt spacerujących na tle ośnieżonego Kilimandżaro. Afrykańską „wielką piątkę”: lwa, lamparta, bawoła, słonia oraz nosorożca najłatwiej zobaczyć w parku Taita Hills. W Tsavo West i Tsavo East spotkać można m.in. hipopotamy i krokodyle.