Alkmaar Zanse Schans Amsterdam Lise / Ogrody Keukenhof Wassenaar / Dunirell Scheveningen Arnhem / Burgers Zoo Gouda Haga Rotterdam Kinderdijk Delta Plan
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie /  230 zdjęć
filmy / video
 
publikacje / publications - Holandia
"Tulipan cenniejszy od złota"
 
HOLANDIA
 

 
Holandia europejska część Królestwa Niderlandów, tworzonego także przez Arubę oraz Curaçao i Sint Maarten (byłe Antyle Holenderskie[). Holandia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO. Holandia jest monarchią konstytucyjną położoną w zachodniej części Europy nad Morzem Północnym, które oblewa ją od północy i zachodu. Graniczy na południu z Belgią oraz na wschodzie z Niemcami.

Holandia- to niewielki ale bardzo nowoczesny kraj, zadziwiający świat swoimi osiągnięciami cywilizacyjnymi. Holandia - to także najbardziej liberalny kraj w dzisiejszym świecie. Nie ma tu miejsca na skostniały konserwatyzm - motorem napędowym społeczeństwa jest liberalizm, i to zarówno gospodarczy, jak i kulturowy i społeczny. To również niezwykle malowniczy kraj. Nie ma tu co prawda choćby krajobrazów górskich, wystarczy jednak zawitać do pierwszego z brzegu miasta, aby móc podziwiać piękną architekturę.