Atos Riwiera Olimpijska Olimp Olimpia Dolina Tembi / Paraskievia Meteory Ateny Epidauros Mykeny Nafplio Monemvasia Kanał Koryncki
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie /  136 zdjęć
filmy / video
 
 
 
 
GRECJA
 

 
Grecja, Republika Grecka – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja posiada dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 1400 wysp, w tym 227 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady, i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2917 m n.p.m. Olimp.

Grecja zachwyca swoim łagodnym, śródziemnomorskim klimatem, bogatą kulturą, niespiesznym trybem życia i wspaniałą kuchnią. Jeśli szukasz miejsca, w którym chcesz odpocząć i w pełni się zrelaksować, to Grecja jest najlepszym wyborem. Podróżnicy nie zaznają nudy w Grecji, która obfituje w liczne zabytki i nowoczesne miasta.