Kair Giza Hurghada Pustynia - wioska beduińska Marsa Alam Karnak Luksor Deir el Bahari - Świątynia Hatszepsut Teby - Kolosy Memnona Teby - Dolina Królów Edfu Nil Kom Ombo Asuan Wyspa File Wyspa Kitchenera Abu Simbel
 / zdjęcia / foto - wybierz miejsce klikając na mapie / 308 zdjęć
filmy / video
informacje praktyczne / practical information
 
publikacje / publications
Błękit Morza Czerwonego
 
EGIPT
 

 

Egipt (Arabska Republika Egiptu)  – państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne a na wschodzie Morze Czerwone.

Przez wielu uznawanych jest za raj na Ziemi. Dla nas turystów to oczywiście eden przepełniony nowoczesnymi hotelami oraz unikalnymi w skali światowej zabytkami. Egipt w ciągu kilkunastu lat stał się najważniejszym miejscem na turystów z niemalże całego świata. Dzięki inwestorom, którzy widzieli ogromny potencjał w możliwościach turystycznych Egiptu, w kraju tym powstały dziesiątki nowoczesnych hoteli, które to każdego roku przyjmują setki tysięcy turystów zachwyconych tym co otrzymują za tak niewielką kwotę.